_____________________________________________________________________
2013 r.
Od 09 do 25 września 2013 r. do po raz kolejny mieliśmy zaszczyt realizować projekt systemowy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgłoszonego przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie pt.:
"Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych."
Zorganizowaliśmy 18 seminariów doskonalących, w tym 15 seminariów dla ratowników medycznych i 3 seminaria dla dyspozytorów medycznych.
Tegoroczne tematy to debiuty, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Zgodnie z obietnicami, będziemy udoskonalać ofertę szkoleniową pod względem merytorycznym i technicznym. Podczas tegorocznych seminariów rozpoczeliśmy cykl szkoleń z zakresu badania pacjenta w miejscu zdarzenia oraz przedstawiliśmy Pediatryczą Tabelę Dawkowania Leków w praktyce zespołów ratownictwa medycznego.
Łącznie przeszkolono 285 ratowników medycznych i 50 dyspozytorów medycznych.
Szkolenia odbywały się w Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.
Dziękujemy za zaufanie.
Gądźcie z nami w 2014, my jesteśmy dla Was - uczymy z pasją i stawiamy na jakość.
_____________________________________________________________________
2012 r.
Od 20 kwietnia do 21 października po raz kolejny mieliśmy zaszczyt realizować projekt systemowy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgłoszonego przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie pt.:
"Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych."
Projekt realizowany jest od 2010 r. i obejmuje wsparcie ratowników i dyspozytorów medycznych poprzez organizację bezpłatnych kursów doskonalących. W roku 2012 po raz pierwszy uruchomiono dodatkową formę wsparcia w postaci seminariów doskonalących.
W 2012 roku Medyczne Centrum Szkoleniowe zrealizowało 14 kursów dla ratowników medycznych zakończonych uzyskaniem 120 punktów edukacycjnych oraz 3 kursy doskonalące dla dyspozytorów medycznych.
Ponadto zorganizowaliśmy 7 seminariów doskonalących, w tym 6 seminariów dla ratowników medycznych i 1 seminarium dla dyspozytorów medycznych.
Autorskie seminaria zatwierdzone przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszytkim, którym nie udało się uczestniczyć w seminariach w roku 2012, zapraszamy na kolejne w 2013 r.
Łącznie przeszkolono 529 ratowników medycznych i 77 dyspozytorów medycznych.
Szkolenia odbywały się w Warszawie, Szczecinie, Brodnicy, Bydgoszczy, Toruniu, Kołobrzegu, Ustce, Słupsku, Gdańsku, Gdyni, Szczecinku.
Dziękujemy uczestnikom i zespołowi za zaangażowanie.
Gądźcie z nami - uczymy z pasją i stawiamy na jakość.
Zapraszamy do korzystania z oferty szkoleniowe MCS na rok 2013 r.
_____________________________________________________________________
2010 r.
Od 20 września do 08 grudnia 2010 r. Medyczne Centrum Szkoleniowe było realizatorem projektu systemowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgłoszonego przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie pt.:
"Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych."
Celem projektu było wsparcie systemu ratownictwa medycznego w Polsce poprzez ukończenie obowiązkowych bezpłatnych kursów doskonalących przez ratowników i dyspozytorów medycznych.
W tym okresie Medyczne Centrum Szkoleniowe zrealizowało sześć 48-godzinnych kursów dla ratowników medycznych zakończonych uzyskaniem 120 punktów edukacycjnych.
Łącznie przeszkolono 178 ratowników medycznych. Kursy odbyły się w Katowicach, Brodnicy i we Wschowej.
Ewaluacja prowadzonych kursów wykazała duże zadowolenie i spełnienie oczekiwań uczestników oraz wysoką jakość szkoleń zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie oraz instruktorom za trud pracy i poświęcenie.
Gwarantujemy, że mimo dobrych wyników, będziemy doskonalić naszą pracę, gdyż uczymy z pasją i stawiamy na jakość.
Zapraszamy do korzystania z oferty szkoleniowe MCS na rok 2011 r.
_____________________________________________________________________
2009 r.
10 grudnia 2009r. zakończył się 4-miesięczny cykl bezpłatnych szkoleń dla ratowników oraz dyspozytorów medycznych realizowany w ramach projektu:
"Rozwój ratownictwa poprzez edukację i promocję"
Projekt skierowany był do ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych z terenu całej Polski.
Celem projektu był wzrost kwalifikacji zawodowych pracowników służb ratunkowych w zakresie ratownictwa medycznego i medycyny katastrof.
W terminie od 14 września do 10 grudnia przeprowadzonych zostało 16 szkoleń, w tym osiem 8-godzinnych seminariów i osiem 20-godzinnych warsztatów szkoleniowych z zakresu specjalistycznych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych, postępowania w urazach, zdarzeniach masowych i katastrofach oraz postępowania dyspozytorskiego.
Wszystkie szkolenia realizowane zgodnie z ustawą z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz rozporządzeniami Ministra Zdrowia w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników i dyspozytorów medycznych uzyskały akredytację konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.
Wysoką jakość szkoleń zapewniła profesjonalna kadra dydaktyczna oraz najnowocześniejszy sprzęt (m.in. fantomy ALS, symulatory pacjentów, defibrylatory) i interaktywne metody prowadzenia zajęć, umożliwiając pełną symulację stanów zagrożenia życia.
Ratownikom medycznym nadane zostały punkty edukacyjne: 8 za udział w seminarium i 20 za udział w warsztatach szkoleniowych.
Realizacja projektu doprowadziła do przeszkolenia 292 pracowników należących do systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w różnych formach szkoleniowych.
Projekt współfinansowany był przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wszystkim ratownikom, którzy brali udział w zorganizowanych warsztatach oraz seminariach serdecznie dziękujemy oraz życzymy sukcesów w codziennej pracy zawodowej
zespół MCS
_____________________________________________________________________
2008 r.
Medyczne Centrum Szkoleniowe we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Ratowników Medycznych, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie oraz Lubuskim Kuratorium Oświaty od września do grudnia realizuje projekt "Pierwsza Pomoc dla szkół". Projekt współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "FIO" zakłada przeprowadzenie szkoleń podstawowej pierwzej pomocy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie województwa lubuskiego. W akcji weźmie udział ponad 1200 uczniów. Nasze przedsięwzięcie wychodzi na przeciw zapisom ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, które wprowadzają pierwszą pomoc do szkół na wszystkich poziomach nauczania od 1 września 2009 r. Szkolenia przeprowadzą specjaliści ratownictwa medycznego. Zajęcia trwają 4 godziny lekcyjne i mają charakter teretyczno-praktyczny. W jednym kursie uczestniczy jedna klasa. Każdy kursant otrzymuje poradnik "Moja Pierwsza Pomoc" oraz certyfikat odbycia przeszkolenia. Celem kursów jest przeszkolenie dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania w zagrożeniu zdrowia i życia, trafnego rozpoznania zatrzymania krążenia oraz prawidłowego prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Nieodzownym elementem kursu jest również zaznajomienie z funkcjonowaniem systemu Zintegrowane Ratownictwo Medyczne i nabycie umiejętności korzystania z niego w sytuacjach nagłych zagrożeń. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Poradnik "Moja Pierwsza Pomoc" został również rozdysponowany do wszystkich jednostek wojewódzkich i powiatowych Policji, PSP, OSP, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz Wojska na terenie Polski.
Ponadto każdy, kto jest zainteresowany tematyką pierwszej pomocy i chciałby otrzymać poradnik, może bezpłatnie go u nas uzyskać. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i zakładów pracy, instytucji i organizacji.
Poradnik Moja Pierwsza Pomoc pdf.
_____________________________________________________________________
2007 r.
Medyczne Centrum Szkoleniowe z siedzibą w Gorzowie Wlkp. rusza z kampanią propagującą wiedzę z zakresu udzielania podstawowej pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Celem akcji jest umieszczenie plakatów edukacyjnych we wszystkich instytucjach, placówkach, organizacjach i dużych zakładach pracy w województwie lubuskim promując przy tym ideę powszechnej edukacji w zakresie pierwszej pomocy.
Zapraszamy również do współpracy podmioty spoza województwa lubuskiego. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani umieszczeniem plakatów „Pierwsza Pomoc” w swoim zakładzie pracy, prosimy o kontakt.
Kampanię wspierają: Polska Rada Resuscytacji, Lubuski Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Lubuskie Centrum Zdrowia Publicznego oraz Polskie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych. Patronat medialny – magazyn „Na ratunek” oraz portal internetowy „ratmed.pl”.
_____________________________________________________________________